O firmie

Firma KORBUD powstała w 1997 roku i od lat związana jest z Ostrowcem Świętokrzyskim. Z czasem rozwinęła gamę swoich usług i już w szóstym roku działalności na rynku rozpoczęła wykonywanie całych obiektów budowlanych oraz uczestniczyła w przetargach publicznych realizując wiele przedmiotów zamówień między innymi: Kolegium Nauczycielskie w Tarnobrzegu, Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Tarłowie, Szkołę w Pisarach, Lasocinie, elewację Elektrociepłowni Gdańsk Wybrzeże, Galerii Tesco w Ostrowcu, kamienice w Rynku i ul. Kościelnej w Ostrowcu i wiele innych budynków.

Obecnie firma specjalizuje się w dociepleniach budynków, układaniu kostki brukowej i wypożyczaniu z montażem i demontażem rusztowań oraz ostatnio w robotach konserwatorskich wykonywanych na zamku „Krzyżtopór” w Ujeździe. W ostatnich latach zrealizowała dwa duże budynki pod klucz na zasadach deweloperskich o łącznej powierzchni 1250 m2, które funkcjonują ciesząc swą estetyką wykonania i atrakcyjną wizualizacją.

Od 2004 r. firma rozszerzyła działalność o usługi deweloperskie i projektowe, realizując i projektując obiekty, ich wizualizacje oraz kolorystykę elewacji mającą największy wpływ na wygląd i atrakcyjność budynku.

W ramach biura projektowego firma opracowała w 2009 roku projekt pod nazwą: „Uzupełnienie funkcji kulturalnej Śródmieścia Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” dotyczący rewitalizacji Śródmieścia Ostrowca Św. W skład opracowania wchodziły projekty przebudowy ulic Górzystej i Sienkiewicza, rozbudowy ulicy Starokunowskiej, budowy kanalizacji deszczowej w ul. Górzystej, schodów łączących ul. Starokunowską z ul. Górzystą, schodów łączących ul. Górzystą z ul. Młyńską.

Biuro Projektowe „KORBUD” opracowało projekt osiedla „Zielony Stok”,który w dniu 30 Lipca 2010 roku uzyskał pozwolenie na budowę. Pierwszym etapem inwestycji jest realizacja budynku oznaczonego symbolem „A”. W budynku zaprojektowano sklep spożywczo – przemysłowy, biuro ochrony i administracji oraz mieszkania o powierzchni 1070m2.

Developer Korbud - 2023